Nasze publikacje

Nasze publikacje

autor:mgr inż. Zbigniew Konieczek

Motocykle Junak - część I

Artykuł opublikowany w Miesięczniku Szkoleniowo-Informacyjnym Rzeczoznawca Samochodowy nr 1/2008

            Publikacja zawiera rys historyczny fabryki - producenta motocykli Junak, opis okoliczności w jakich przygotowywano dokumentację i podejmowano decyzje związane z uruchomieniem produkcji, parametry techniczno-eksploatacyjne produkowanych motocykli, a także ich wady i zalety, jak również wiele innych interesujących i mało znanych zagadnień.

czytaj ...   

autor:mgr inż. Zbigniew Konieczek

Motocykle Junak - część II

            Artykuł opublikowany w Miesięczniku Szkoleniowo-Informacyjnym Rzeczoznawca Samochodowy nr 2/2008 stanowiący kontynuację opracowania zamieszczonego w poprzednim numerze miesięcznika. Tym razem autor publikuje informacje związane z produkcją odmian Junaka, wózków bocznych, a nawet mikrosamochodów. Sporo miejsca poświęca też osiągnięciom sportowym Junaka, by wreszcie przedstawić przyczyny zakończenia produkcji. Nie zapomina również o miłośnikach tego pojazdu i istniejących w Polsce zorganizowanych i nieformalnych klubach Junaka.   

czytaj ...   

 

 

autor: dr inż. Jan Lewicki 

Porównanie wartości zespołów zamontowanych w samochodach osobowych nowych z wartościami zespołów zakupionych w czasie naprawy.

Referat opublikowany w materiałach II konferencji naukowo-technicznej Rozwój techniki samochodowej a ubezpieczenia komunikacyjne, która odbyła się w Radomiu w dniach 16-17. czerwca 2004 roku.

                 W artykule porównano wartości zespołów zamontowanych w samochodach nowych z wartościami zespołów zakupionych w czasie naprawy samochodów osobowych w danym segmencie, a także dla kilku segmentów. Podano procentowe różnice w segmentach i miedzy segmentami.

czytaj ...

 

autor: dr inż. Jan Lewicki 

Analiza wpływu zużycia gładzi cylindrowej na parametry termodynamiczne przy rozruchu silnika o zapłonie samoczynnym w obniżonych temperaturach otoczenia.

Artykuł opublikowany w Materiałach Sympozjum Rozruch silników spalinowych Politechniki Szczecińskiej, Wydział Mechaniczny, Katedra Eksploatacji Pojazdów Samochodowych. Wydawnictwo Uczelniane Politechniki Szczecińskiej, Szczecin 2000.

            Opublikowana praca stanowi fragment badań we wspomnianej tematyce. Jej zasadniczym celem jest opracowanie wykonanych w Katedrze Eksploatacji Pojazdów Samochodowych obliczeń maksymalnych ciśnień i temperatur w zależności od temperatury otoczenia, prędkości obrotowej wału korbowego i zużycia układu tłok - pierścienie - cylinder.

czytaj...

 

autor: prof. zw. dr hab. inż. Janusz Mysłowski

Zastosowanie paliw proekologicznych do zasilania silników spalinowych.

Artykuł przedstawia rozważania na temat zanieczyszczenia powietrza produktami spalania silników napędzających pojazdy samochodowe. Został wygłoszony na Konferencji polsko-niemieckiej, która odbyła się w dniu 30.05.2008 r. w Gorzowie Wlkp.

czytaj ...

 

 

 

autorzy: prof. zw. dr hab. inż. Janusz Mysłowski; dr inż. Jaromir Mysłowski

Zastosowanie paliw proekologicznych do zasilania silników spalinowych.

W pracy omówiono podstawy teoretyczne i przykłady praktycznego zastosowania doładowania turbocompaund. Przedstawiono wyniki badań symulacyjnych oraz eksploatacyjnych silników z tym rodzajem doładowania. Opisano sposób postępowania przy wyznaczaniu parametrów operacyjnych silnika drogą obliczeń symulacyjnych.

czytaj ...

Artykuł został wydrukowany w Journal of KONES 2008.Vol.15, No. 3. s.375-380 rys. 5. tab. 2

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij